Ігор Козій: Політичне керівництво держави має чітко відповісти на всі питання щодо АТО


                Ігор Козій: Політичне керівництво держави має чітко відповісти на всі питання щодо АТО

Повернення Донбасу в нормальне законодавче русло, виведення з “сірої” зони і приведення регіону в нормальний стан — це доволі масштабний процес. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новини України — From-UA повідомив військовий експерт Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Ігор Козій.

Коментуючи «завершення АТО на Донбасі» і те, на що слід очікувати далі, наш співрозмовник зазначає наступне: «Ми з вами вже давним-давно маємо термін «військово-цивільні адміністрації». Цей термін був прийнятий значно раніше, ніж термін «цивільно-військові адміністрації». Фактично коли держава переходить більш-менш на адекватну відповідь такій конфронтації, як війна, то ця практика, як правило, створення військово-цивільних адміністрацій не нова. Єдине — може бути обмежений певний регіон застосування. Відповідно, це означає, що на місцях призначатиметься відповідний керівник, якій буде мати більш-менш сформований штаб для вирішення цивільних питань».

Що стосується безпосередньо лінії зіткнення і планування військових операцій, продовжує експерт, то тут питання трошки складніше.

«З перших часів початку війни ми бачили затримання десантників, які нібито помилилися, була оприлюднена інформація в ЗМІ стосовно розвідувальних даних, які повністю підтверджують, що Іловайський котел був організований російськими військами — зайшли 6 батальйонів тактичних груп. Тобто ми чітко повинні усвідомити, що тут з самого проведення т.з. АТО мало політичний контекст, якій саме — тут важко сказати. Політичне керівництво держави має чітко сказати, чому було задіяно АТО, відповісти на це питання», — каже наш співрозмовник.

А ось повернення в нормальне законодавче русло, виведення з “сірої” зони і приведення регіону в нормальний стан, на думку експерта, це доволі масштабний процес.

«На жаль, ми заганяли в “сіру” правову зону всі ці питання. Мається на увазі дії інших систем, таких як МВД, Нацгвардія, систем, які займаються забезпеченням проведення цих операцій. То зараз після того, як ми все це заводили в “сіру” зону, виникло питання, що необхідно повертатися в нормальне русло. Тобто агресор повинен стати агресором, інші дії повинні називатися не АТО, де на чолі стоїть як прокладка між президентом і ЗСУ офіцер СБУ… А все має працювати чітко, за військовими канонами», — каже Ігор Козій.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *