Бондаренко: Є три джерела води для киян, і лише єдине не потребує хлорування

 Бондаренко: Є три джерела води для киян, і лише єдине не потребує хлорування

В Україні вже багато років існує застаріла система підготовки питної води методом хлорування. Про це в ексклюзивному коментарі журналісту інтернет-видання Новости Украины – From-UA розповів депутат Київради, голова фракції «Батьківщина» Володимир Бондаренко.

Коментуючи ситуацію, пов'язану з нестачею хлору для очищення питної води, а також випадками відключення води в Києві, наш співрозмовник зазначає наступне: «Колапс у столиці не тільки з водою, але й з газом. Київ — місто-мільйонник, і ми не можемо закупити газ, тому що державою ухвалено неадекватну схему фінансування оплати».

«Також не можна ігнорувати такий важливий момент, як накопичення боргів. Збільшується пеня, газ не поступає для роботи міських котелень, отже, кияни не отримують гарячу воду все літо. Якщо в котлі горить газ, він гріє воду, теплоносій, якій опалює квартиру, і він виробляє електроенергію. Влітку ахметовським фірмам не вигідно палити котли, тому що нема опалення, і оплата йде тільки за гарячу воду і електрику, а газ горить той же», — пояснює експерт.

Що ж стосується нестачі хлору для знезараження води, то експерт зазначає наступне: «У нас вже багато років існує застаріла система підготовки питної води методом хлорування. Є в світі відомі системи, для яких треба інше обладнання, умови — це іонізація води, пошук природних джерел. В Києві є бювети, їх біля 200. Це нормальна система забезпечення питною водою громадян. В Києві є три джерела походження води. Одне походження дніпровське — вода не найкраща. Друге — деснянське, воно забезпечує Печерськ, Шевченківський район, у нас туди і ковбаса інша надходить, і хліб інший печеться. Третя — артезіанська, біля 500 штук. Частина з низ зазнала пониження горизонту, і вони не працюють. Перше і друге з них потребують хлорації».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *