В Єгипті на популярному курорті знайшли 8 мільйонів трупів


                В Єгипті на популярному курорті знайшли 8 мільйонів трупів

В Єгипті вдалося знайти незвичайну знахідку, яка здивувала навіть досвідчених археологів, передає Украина Online.

Так, під храмом бога смерті Анубіса в Саккарі археологи виявили мумії близько восьми мільйонів цуценят і дорослих собак, а також шакалів, лисиць, соколів, кішок і мангустів. На думку дослідників з Великобританії, давньоєгипетські катакомби були побудовані близько 2500 років тому – в IV столітті до н. е.

Керівник експедиції, професор археології в Кардіфського університету Пол Ніколсон повідомив, що археологам тільки зараз вдалося вивчити весь некрополь.

“Це довгий ряд темних тунелів, де немає природного світла. Це насправді досить вражаюче місце”, – пояснив він.

У катакомбах дослідники нарахували близько 8 млн мумій собак і цуценят. Вони відзначили, що дуже часто їм траплялися молоді пси, на тілах яких не було ознак насильницької смерті. Ймовірно, тварин спеціально розводили для проведення ритуалів і обрядів.

“Можливо, вони не були вбиті фізично, ми не маємо свідчень про зламані шиї, які знаходимо в котячих похованнях”, – пояснив Пол Ніколсон.

На думку археолога Айдана Додсон з Університету Брістоля у Великобританії, в цих місцях мумії тварин продавали.

“Тут, ймовірно, процвітала торгівля, і не тільки муміями тварин: люди потребували харчування, напоїв, проживання. І це можна назвати родоначальником індустрії масового туризму”, – заявив він.

Відзначимо, що в Стародавньому Єгипті часто муміфікували тварин. Ще римський поет Ювенал писав, що “божевільні єгиптяни” шанують жахливих божеств, і можна знайти цілі міста, присвячені кішкам, річковим рибам або собакам.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *